laserowe usuwanie nietrzymania moczu, pierwszy zabieg
googleplus twitter facebook youtube
laserowe leczenie nietrzymania moczu warszawa, zadzwoń

22 400-90-26

laserowe leczenie nietrzymania moczu, telefon

+48 605 905 608

IncontiLase – Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Laseroterapia jest jedna z metod leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Wcześniej, właściwie jedyną metodą leczenia tego schorzenia był zabieg chirurgiczny. Wiele pacjentek nie decydowało się na leczenie ze względu na związany z zabiegiem okres rekonwalescencji, wyłączenia z codziennego życia, a także możliwe powikłania. W naszej Klinice schorzenia te (nietrzymanie moczu pierwszego i drugiego stopnia) leczymy laserem Er:YAG.. Zabieg jest bezinwazyjny, bezpieczny i praktycznie bezbolesny.

 
Na czym polega zabieg IncontiLase ?


Laserowe leczenie wysilkowego nietrzymania moczu warszawa polega na naświetlaniu kanału pochwy, głównie jej górnej ściany, która wpływa na ułożenie pęcherza i cewki moczowej. Podczas zabiegu wprowadzamy do kanału pochwy odpowiednią głowicę, za pomocą której naświetlamy tkanki, stymulując je laserem. Dzięki temu w pierwszym etapie obkurczają się już istniejące włókna kolagenowe, a następnie pobudzane są komórki, które produkują nowe włókna kolagenowe, zwiększając ich ilość. Przekłada się to na poprawę sprężystości i uniesienie górnej ściany pochwy, co powoduje poprawę kąta nachylenia cewki moczowej. Dzięki temu pacjentka może bardziej kontrolować oddawanie moczu.Jakie są wskazania do laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu ?

 

Wskazaniem do zabiegu są: łagodne, umiarkowane wysiłkowe i mieszane nietrzymanie moczu.

 

Przebyte porody, otyłość, stres, ciężka praca fizyczna, uprawianie sportów siłowych, zaburzenia hormonalne i przekwitanie osłabiają strukturę mięśni dna miednicy, a także wpływają degradująco na błonę śluzową pochwy.

 

Obniżona funkcjonalność mięśni Kegla i śluzówki pochwy powodują zmniejszenie satysfakcji seksualnej kobiety podczas współżycia, a także przyczyniają się do nietrzymania moczu, obniżania się i wypadania narządów rodnych oraz  wad postawy

 

Metoda laseroterapii najskuteczniejsza jest u wszystkich pacjentek z I stopniem wysiłkowego nietrzymania moczu. Zachęcamy również kobiety po ciąży do badania i profilaktycznego wykonywania zabiegów, aby uniknąć poważniejszych problemów w przyszłości. Zgodnie z maksymą „lepiej zapobiegać niż leczyć”, kobiety nie powinny czekać, aż niekorzystne objawy ulegną utrwaleniu i będą utrudniały im codzienne życie. Im wcześniej wykonamy zabieg tym osiągniemy lepsze efekty. 

 

Nietrzymanie moczu może mieć również podłoże neurologiczne lub współtowarzyszyć  innym schorzeniom ginekologicznym. W takim przypadku wymaga leczenia innego rodzaju, dlatego zawsze przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ginekologiczna.

 


Ginekologia estetyczna BeautymeDJakie są przeciwwskazania do zabiegu?


Mimo, iż laseroterapia jest bezinwazyjna istnieje wiele przeciwskazań do jej stosowania. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

- trwająca ciąża,

- trwająca miesiączka,

- aktywne infekcje pochwy,

- nieuregulowana cukrzyca,

- choroba nowotworowa,

- nieprawidłowy wynik badania cytologicznego,

- padaczka,

- choroby autoimmunologiczne,

- stosowanie leków  światłouczulających. (sulfonamidy, pochodne tetracykliny (zwłaszcza doksycyklina)), leki uspokajające (chloropromazyna), doustne leki dla cukrzyków, środki moczopędne (furosemid, hydrochlorotiazyd), przeciwgrzybicza gryzeofulwina, leki przeciwarytmiczne (np. amiodaron), hormony – progesteron i estrogeny, leki przeciwpadaczkowe (fenytoina), cytostatyki (busulfan), antybiotyki chinolonowe (pefloksacyna), a także zioła takie jak nagietek czy dziurawiec,

- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi (np. aspiryna).W jaki sposób działa laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu?


Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu polega na przywróceniu napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. W tym celu stosujemy metodę laserowego obkurczania pochwy laserem Erb-Yag Fotona Dualis SP. Laser powoduje namnażanie włókien kolagenowych i śluzówki oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddanych zabiegowi. Metoda prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową. Zabieg może także przynieść poprawę nawilżenia pochwy i zapobiegać nawracającym stanom zapalnym związanym z suchością pochwy.

 

Efektem zabiegu leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest poprawa tkanek które stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy. Dzięki temu ustępuje uciążliwa dolegliwość i możemy cieszyć się poprawą komfortu. Jak długo utrzymuje się efekt?


Efekt zabiegu nie pojawia się od razu. Włókna kolagenowe potrzebują czasu na przebudowę. Pierwsze efekty pacjentki odczuwają  już po ok. 30 – 40 dniach. U niektórych  pacjentek proces przebudowy trwa jednak dłużej i efekt może pojawić się  dopiero po okresie pół roku.

 

Trwałość efektu zależna jest  od wieku pacjentki. U kobiet w wieku rozrodczym efekt jest trwalszy i może utrzymywać się wiele lat lub do kolejnego porodu siłami natury, podczas którego dojdzie do ponownego  rozciągnięcia tkanek. U kobiet w wieku postmenopauzalnym trwałość efektu uwarunkowana jest stosowaniem dodatkowej terapii (farmakologicznej i fizykoterapeutycznej).

 

Regularne ćwiczenia mięśni Kegla podtrzymują efekt na dłużej.Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?


     Pacjentki poddawane zabiegowi nie wymagają znieczulenia. Przed zabiegiem muszą posiadać aktualne badanie cytologiczne, wykonane maksymalnie przed pół roku oraz dokumentacja medyczna przebytych zabiegów w okolicach intymnych. Badanie cytologiczne można wykonać u swojego ginekologa prowadzącego, a także w naszej Klinice BeautymeD.

 

     Podczas pierwszej wizyty przeprowadzona jest konsultacja, dzięki której  ustalany jest poziom zaawansowania dolegliwości związanych z NTM oraz aktualny stan zdrowia pacjentki. Po konsultacji podopieczna ma możliwość skorzystania z gabinetu, gdzie może się przebrać w szlafrok jednorazowy, bieliznę i kapcie jednorazowe oraz przygotować do zabiegu. W przypadku zakwalifikowania pacjentki do zabiegu, lekarz wykonuje zabieg laserowy na nietrzymanie moczu.

 

Przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków fotouczulających. W przypadku występowania dodatkowych chorób, należy dostarczyć opinię lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań do zabiegu laserowego.Jaki jest czas trwania zabiegu?


Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nieotrzymania moczu trwania ok. 30 minut.Ile zabiegów należy wykonać?


Zazwyczaj wystarczy wykonanie pojedynczego zabiegu w celu usunięcia lekkiego lub średnio zaawansowanego wysiłkowego NTM. W razie potrzeby zabieg można wykonać ponownie.Czy są  jakieś szczególne zalecenia pozabiegowe? 

 

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności. Należy wstrzymać się jedynie od  stosunków płciowych przez  okres 14-21 dni od  wykonania zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu może wystąpić przesięk surowiczy, który będzie wymagał  stosowania podpasek. Po zabiegu lekarz zaleca stosowanie globulek dopochwowych przez kilka dni.Czy laseroterapia to bezpieczna metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu ?


Laserowe usuwanie nietrzymania moczu jest bezpieczną metodą leczenia. To skuteczny, bezinwazyjny zabieg ambulatoryjny, całkowicie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia.

nietrzymanie moczu leczenie, oferta

NEWSLETTER


Wpisz swój e-mail, a otrzymasz informacje o rabatach, promocjach i nowościach w BeautymeD.


Zapoznaj się z regulaminem

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!
KONTAKT


BEAUTYMED
Al. KEN 54
02-797 Warszawa (Ursynów)

+48 22 400-90-26
+48 605-905-608
rejestracja@beautymed.com.pl

Ginekologia estetyczna Nietrzymanie moczu Wysilkowe nietrzymanie moczu zabieg
Zabiegi ginekologii estetycznej Nietrzymanie moczu leczenie Intimalase warszawa
Ginekologia estetyczna cennik Wysilkowe nietrzymanie moczu Incontilase warszawa
Obkurczanie pochwy Leczenie nietrzymania moczu Laserowe leczenie nietrzymania moczu
Obkurczanie pochwy cena Nietrzymanie moczu zabieg Laserowe leczenie nietrzymania moczu warszawa
Zabieg obkurczania pochwy cena Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczenie Laserowe usuwanie nietrzymania moczu
Laserowe obkurczanie pochwy warszawa Jak leczyć nietrzymanie moczu Zabieg laserowy na nietrzymanie moczu
Laserowe obkurczanie pochwy cena

Copyright © 2014 BEAUTY MED. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie Jellinek.pl