laserowe usuwanie nietrzymania moczu, pierwszy zabieg
googleplus twitter facebook youtube
laserowe leczenie nietrzymania moczu warszawa, zadzwoń

22 400-90-26

laserowe leczenie nietrzymania moczu, telefon

+48 605 905 608

IntimaLase - Laserowe obkurczanie pochwy

Czym jest zabieg laserowego obkurczania pochwy?

 

Zabieg laserowy jest niechirurgiczna i  nieinwazyjna metodą obkurczania pochwy (bez krwawienia, cięcia i szycia). Procedura ta jest bezbolesna ( pacjentka odczuwa jedynie ciepło w miejscu działania lasera ). Rekonwalescencja jest szybka, nie trzeba  stosować antybiotyków ani leków przeciwbólowych. Ryzyko jakichkolwiek powikłań pozabiegowych jest minimalne.

 

Laserem wykorzystywanym do zabiegu jest laser Er:YAG Fotona Dualis SP.

 

 

 

 

Na czym polega zabieg?


Laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase polega na wprowadzeniu w kanał pochwy głowicy lasera, która precyzyjnie naświetla tkanki śluzówki w obszarze przedsionka pochwy, ujścia cewki moczowej, jak również wzdłuż całej średnicy kanału pochwy. Zabieg jest uważany za bezbolesny, odczuwalne jest jedynie ciepło w okolicy naświetlania laserem. Wykonywane są trzy przejścia od środka pochwy na zewnątrz. Cały zabieg trwa 30 minut, a pierwsze efekty  zabiegu laserowego obkurczania pochwy mogą pojawić się już po miesiącu.

 

 

Jakie są wskazania do zabiegu IntimaLase?

 

Wskazaniem do zabiegu jest zespół relaksacji pochwy tzn. osłabienie i rozluźnienie tkanek ściany pochwy, a także struktur ją otaczających.

 

Przebyte porody, otyłość, stres, ciężka praca fizyczna, uprawianie sportów siłowych, zaburzenia hormonalne i przekwitanie osłabiają strukturę mięśni dna miednicy, a także wpływają degradująco na błonę śluzową pochwy.

 

Obniżona funkcjonalność mięśni Kegla i śluzówki pochwy powodują zmniejszenie satysfakcji seksualnej kobiety podczas współżycia, a także przyczyniają się do nietrzymania moczu, obniżania się i wypadania narządów rodnych oraz  wad postawy.

 

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?


Mimo, iż laseroterapia jest bezinwazyjna istnieje wiele przeciwskazań do jej stosowania. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

- trwająca ciąża,

- trwająca miesiączka,

- aktywne infekcje pochwy,

- nieuregulowana cukrzyca,

- choroba nowotworowa,

- nieprawidłowy wynik badania cytologicznego,

- padaczka,

- choroby autoimmunologiczne,

- stosowanie leków światłouczulających. (sulfonamidy, pochodne tetracykliny (zwłaszcza doksycyklina)), leki uspokajające (chloropromazyna), doustne leki dla cukrzyków, środki moczopędne (furosemid, hydrochlorotiazyd), przeciwgrzybicza gryzeofulwina, leki przeciwarytmiczne (np. amiodaron), hormony – progesteron i estrogeny, leki przeciwpadaczkowe (fenytoina), cytostatyki (busulfan), antybiotyki chinolonowe (pefloksacyna), a także zioła takie jak nagietek czy dziurawiec,

- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi (np. aspiryna).

 
 

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu ?

 

Działając wiązką lasera na ściany pochwy pobudzamy stymulację kolagenu w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. Powoduje to zwiększenie napięcia tkanek, a błona śluzowa staje się bardziej elastyczna. Obwód pochwy zmniejsza się, a poprawie ulegają jakość i komfort współżycia.

 

 

Jak długo utrzymuje się efekt laserowego obkurczania pochwy?


Efekt zabiegu nie pojawia się od razu. Włókna kolagenowe potrzebują czasu na przebudowę. Pierwsze efekty pacjentki odczuwają  już po ok. 30 – 40 dniach. U niektórych  pacjentek proces przebudowy trwa jednak dłużej i efekt może pojawić się  dopiero po okresie pół roku.

 

Trwałość efektu zależna jest  od wieku pacjentki. U kobiet w wieku rozrodczym efekt jest trwalszy i może utrzymywać się wiele lat lub do kolejnego porodu siłami natury, podczas którego dojdzie do ponownego  rozciągnięcia tkanek. U kobiet w wieku postmenopauzalnym trwałość efektu uwarunkowana jest stosowaniem dodatkowej terapii (farmakologicznej i fizykoterapeutycznej).

 

Regularne ćwiczenia mięśni Kegla podtrzymują efekt na dłużej.

 

 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

 

Pacjentki poddawane zabiegowi nie wymagają znieczulenia. Przed zabiegiem muszą posiadać aktualne badanie cytologiczne, wykonane maksymalnie przed pół roku oraz dokumentacja medyczna przebytych zabiegów w okolicach intymnych. Badanie cytologiczne można wykonać u swojego ginekologa prowadzącego, a także w naszej Klinice BeautymeD.

 

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzona jest konsultacja, dzięki której  ustalany jest poziom zaawansowania luźności pochwy oraz aktualny stan zdrowia pacjentki. Po konsultacji podopieczna ma możliwość skorzystania z gabinetu, gdzie może się przebrać w szlafrok jednorazowy, bieliznę i kapcie jednorazowe oraz przygotować do zabiegu. Badanie luźności pochwy przeprowadzane jest na fotelu ginekologicznym. W przypadku zakwalifikowania pacjentki do zabiegu, lekarz wykonuje laseroterapię.

 

Przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków fotouczulających. W przypadku występowania dodatkowych chorób, należy dostarczyć opinię lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań do zabiegu laserowego.

 

 

Ile trwa zabieg?

 

Zabieg laserowego obkurczania pochwy warszawa trwa ok. 30 min.

 

 

Ile zabiegów należy wykonać?

 

Zazwyczaj wystarcza  jeden zabieg obkurczania pochwy. Jednak ilość zabiegów należy dobrać indywidualnie, w zależności od stopnia rozciągnięcia tkanek. Jeśli istnieje potrzeba można powtórzyć procedurę po upływie miesiąca od pierwszego zabiegu.

 

 

Czy są  jakieś szczególne zalecenia pozabiegowe?

 

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności. Należy wstrzymać się jedynie od  stosunków płciowych przez  okres 30 dni od  wykonania zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu może wystąpić przesięk surowiczy, który będzie wymagał  stosowania podpasek. Po zabiegu lekarz zaleca stosowanie globulek dopochwowych przez kilka dni.

nietrzymanie moczu leczenie, oferta

NEWSLETTER


Wpisz swój e-mail, a otrzymasz informacje o rabatach, promocjach i nowościach w BeautymeD.


Zapoznaj się z regulaminem

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!
KONTAKT


BEAUTYMED
Al. KEN 54
02-797 Warszawa (Ursynów)

+48 22 400-90-26
+48 605-905-608
rejestracja@beautymed.com.pl

Ginekologia estetyczna Nietrzymanie moczu Wysilkowe nietrzymanie moczu zabieg
Zabiegi ginekologii estetycznej Nietrzymanie moczu leczenie Intimalase warszawa
Ginekologia estetyczna cennik Wysilkowe nietrzymanie moczu Incontilase warszawa
Obkurczanie pochwy Leczenie nietrzymania moczu Laserowe leczenie nietrzymania moczu
Obkurczanie pochwy cena Nietrzymanie moczu zabieg Laserowe leczenie nietrzymania moczu warszawa
Zabieg obkurczania pochwy cena Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczenie Laserowe usuwanie nietrzymania moczu
Laserowe obkurczanie pochwy warszawa Jak leczyć nietrzymanie moczu Zabieg laserowy na nietrzymanie moczu
Laserowe obkurczanie pochwy cena

Copyright © 2014 BEAUTY MED. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie Jellinek.pl